Допомога по BBCode

Вступ

Що таке BBCode?
BBCode - це особлива реалізація HTML, можливість його використання визначається адміністратором фороуму. Крім цього, ви можете відмовитись від використання BBCode у власних налаштуваннях профілю чи при написанні повідомлення. BBCode схожий по стилю на HTML, теги беруться в квадратні дужки [ і ], а не в < і >, він надає більш широкі можливості виведення інформації на екран. В деяких темах (стилях phpBB) ви можете вставляти BBCode в ваші повідомлення, користуючись простим інтерфейсом, який знаходиться над полем вводу тексту в формі написання повідомлень. Але навіть у цьому випадку даний посібник може виявитись корисним.

Форматування тексту

Як написати жирний, виділений курсивом чи підкреслений текст
В BBCode існують теги, які дозволяють швидко змінити стиль вашого тексту. Це можна зробити такими способами:
 • Щоб зробити текст жирним, введіть його між тегами[b][/b], напр.

  [b]Привіт![/b]

  перетвориться на Привіт!
 • Для підкреслення використовуйте [u][/u], наприклад:

  [u]Доброго ранку![/u]

  перетвориться на Доброго ранку!
 • Для написання курсивного тексту використовуйте [i][/i], напр.

  Це [i]чудово![/i]

  дасть такий результат: Це чудово!

Як змінити колір або розмір тексту
Для того, щоб змінити колір тексту можна використовувати наступні теги. Зауважте, що відображення кольорів залежить від браузера та системи:
 • Для того, щоб змінити колір тексту, потрібно помістити його в тег [color=][/color]. Ви можете задати назву кольору (напр. red, blue, yellow і т.п.) або ввести його в шістнадцятирозрядному форматі, напр. #FFFFFF, #000000. Наприклад, для створення червоного тексту використовуйте:

  [color=red]Привіт![/color]

  або

  [color=#FF0000]Привіт![/color]

  обидва способи дадуть однаковий результат: Привіт!
 • Зміна розміру тексту досягається аналогічним способом через використання тега [size=][/size]. Цей тег залежить від теми (стилю phpBB), який використовується, але рекомендований формат - числове значення розміру тексту в пікселях від 1 (настільки маленький, що ви його не побачите) до 29 (дуже великий). Наприклад:

  [size=9]МАЛЕНЬКИЙ[/size]

  дасть такий результат: МАЛЕНЬКИЙ

  в той час як:

  [size=24]ГІГАНТСЬКИЙ![/size]

  буде ГІГАНТСЬКИЙ!

Чи можу я комбінувати теги?
Так, звичайно, можете, наприклад, щоб привернути чиюсь увагу ви можете написати:

[size=18][color=red][b]ПОДИВІТЬСЯ НА МЕНЕ![/b][/color][/size]

це виведе ПОДИВІТЬСЯ НА МЕНЕ!

Ми не рекомендуємо вам виводити великий об'єм тексту таким способом! Пам'ятайте, що, ви, автор повідомлення, повинні потурбуватись про те, щоб теги були правильно закриті. Наприклад, таке використання неправильне:

[b][u]Це неправильно[/b][/u]

Створення посилань

Посилання на інший сайт
У BBCode підтримується декілька способів створення URL'лів.
 • Перший із них використовує тег [url=][/url], після знаку = повинен міститися потрібний URL. Наприклад, для посилання на phpbbex.com ви могли б використовувати:

  [url=http://phpbbex.com/]Відвідайте форум phpBBex![/url]

  Це створить наступне посилання: Відвідайте форум phpBBex! Врахуйте, що посилання буде відкриватися у тому ж або новомі вікні, в залежності від налаштувань браузера користувача.
 • Якщо ви хочете, щоб у якості тексту посилання відображався сам URL, ви можете зробити наступне:

  [url]http://phpbbex.com/[/url]

  Це виведе наступне посилання: http://phpbbex.com/
 • Крім того, phpBBex підтримуж можливість, яка називається Автоматичні посилання, це перетворить будь-який синтаксично правильний URL у посилання без необхідності вказання тегів і навіть префікса http://. Наприклад, введеня www.phpbbex.com у ваше повідомлення призведе до автоматичної видачі www.phpbbex.com при перегляді повідомлення.
 • Теж саме відноситься і до адрес E-mail, ви можете вказати адрес у вигляді:

  [email]example@mail.com[/email]

  що видасть example@mail.com, або просто ввести example@mail.com у ваше повідомлення, і він буде автоматично перетворений при перегляді повідомлення.
Як і із всіма іншими тегами BBCode, ви можете вставляти в URL'ли будь-які інші теги, наприклад [img][/img] (див. наступний пункт), [b][/b] і т. д. Як і з тегами форматування, привильне вкладення тегів залежить від вас, наприклад:

[url=http://phpbbex.com/][img]http://phpbbex.com/logo.png[/url][/img]

неправильно, що може призвести до подальшого видалення вашого повідомлення, так що будьте акуратніше.

Відображення зображень у повідомленнях

Додавання зображення в повідомлення
BBCode включає тег для додавання картинки в ваше повідомлення. При цьому слід пам'ятати дві дуже важливі речі: по-перше, багатьох користувачів дратує велика кількість зображень, по-друге, ваше зображення вже повинне бути розміщене в інтернеті (тобто воно не може бути розташоване тільки на вашому комп'ютері, якщо, звичайно, ви не запустили на ньому веб-сервер!). На даний момент немає можливості зберігати зображення локально на phpBBex (очікується, що це обмеження буде знято в наступній версії phpBBex). Для виведення зображення ви повинні оточити його URL тегами [img][/img]. Наприклад:

[img]http://phpbbex.com/logo.png[/img]

Як зазначено в попередньому пункті, ви можете укласти зображення в теги [url][/url], тобто

[url=http://phpbbex.com/][img]http://phpbbex.com/logo.png[/img][/url]

видасть:

phpBBex logo

Додавання вкладень в повідомлення
Тепер вкладення можуть бути поміщені в будь-якій частині повідомлення за допомогою нового тега BBCode [attachment=][/attachment], якщо файли можна адміністратором форуму і якщо ви маєте необхідні права доступу. На сторінці розміщення повідомлення знаходиться випадаючий список (відповідно кнопка) для розміщення вкладень в повідомленні.

Цитування та виведення тексту

Цитування при відповідях
Є два способи процитувати текст, з посиланням та без.
 • Коли ви використовуєте кнопку «Цитата» для відповіді на повідомлення, то його текст додається в поле введення оточеним блоком [quote=""][/quote]. Цей метод дозволить вам цитувати з посиланням на автора або на щось ще, що ви туди впишете. Наприклад, для цитування уривка тексту, написаного Mr. Blobby, ви напишите:

  [quote="Mr. Blobby"]Текст Mr. Blobby буде тут[/quote]

  В результаті перед текстом будуть вставлені слова «Mr. Blobby писав(ла):». Пам'ятайте, ви повинні укласти ім'я в лапки "", вони не можуть бути опущені.
 • Другий метод просто дозволяє вам щось процитувати. Для цього вам потрібно укласти текст в теги [quote][/quote]. При перегляді повідомлення буде просто показаний текст в блоці цитування..

Виведення коду або форматованого тексту
Якщо вам необхідно вивести програмний код або щось, що повинно бути виведено моноширним шрифтом, ви повинні вкласти текст в теги [code][/code] (для великих текстів, оформляється у вигляді окремого блоку) або [tt][/tt] (для коротких однорядкових текстів, без окремого блоку), наприклад:

[code]echo "This is some code";[/code]

Все форматування, використовуване всередині тегів [code][/code] і [tt][/tt], буде збережено. Підсвічування синтаксису мови PHP може бути увімкнено за допомогою [code=php][/code] і рекомендується при надсиланні повідомлень з PHP-кодом для зручності читання.

Створення списків

Створення маркованого списку
BBCode підтримує два види списків: марковані й нумеровані. Вони практично ідентичні своїм еквівалентам з HTML. У маркованому списку всі елементи виводяться послідовно, кожен відзначається символом-маркером. Для створення маркованого списку використовуйте [list][/list] та визначте кожний елемент за допомогою [*]. Наприклад, щоб вивести свої улюблені кольори, ви можете використовувати:

[list]
[*]Червоний
[*]Синій
[*]Жовтий
[/list]

Це видасть такий список:
 • Червоний
 • Синій
 • Жовтий

Створення нумерованого списку
Другий тип списку, нумерований, дозволяє вибрати, що саме буде виводитись перед кожним елементом. Для створення нумерованого списку використовуйте [list=1][/list] або [list=a][/list] для створення алфавітного списку. Як і у випадку маркованого списку, елементи визначаються за допомогою [*]. Наприклад:

[list=1]
[*]Піти в магазин
[*]Купити новий комп'ютер
[*]Накричати на комп'ютер, коли трапиться помилка
[/list]

видасть наступне:
 1. Піти в магазин
 2. Купити новий комп'ютер
 3. Накричати на комп'ютер, коли трапиться помилка
Для алфавітного списку використовуйте:

[list=a]
[*]Перша можлива відповідь
[*]Друга можлива відповідь
[*]Третя можлива відповідь
[/list]

що видасть
 1. Перша можлива відповідь
 2. Друга можлива відповідь
 3. Третя можлива відповідь
cron